e-mail: jihobklad@email.cz
zákaznický servis: Libor Straka
mobil: +420 602 939 476
formulář: rychlý kontakt
Rekonstrukce bytu, koupelen, bytových jader - stavební firma Jihobklad.cz

RENOVACE UMAKARTOVÉHO JÁDRA - UMAKARTOVÉ KOUPELNY

Renovace umakartového jádra Jindřichův Hradec a Jihlava

Renovace umakartového jádra

Renovace umakartového jádra je jednou z variant obnovy bytového jádra v paneláku, hlavní rozdíl oproti klasické rekonstrukci jádra kde jsou vyzděny nové příčky z tvárnic je v zachování původních umakartových stěn a dveří.

Do elektro a vodo-instalací se zasahuje většinou minimálně, lze je ale vyměnit i kompletně za nové. Stěny jádra mohou být po provedení instalací vyztuženy sádrokartonem , odpadá zde většina zednických prací , obkladačské práce jsou zhruba ve stejném rozsahu jako u klasické verze přestavby.

Výměna vany s umyvadlem je vzhledem k značnému opotřebení nutná, instalace sprchového koutu namísto vany není problémem. Vznikne tím více prostoru pro pračku nebo umyvadlo které je lépe vzhledem k nosnosti umakartových stěn pořídit zapuštěné ve stolku.

Venkovních stěn jádra se renovace nijak zvlášť nedotkne, pouze v případě obkladu prostoru kuchyňské linky je třeba speciálně upravit umakartový podklad, stejně tak je upraven podklad uvnitř umakartového jádra pokud nebyl použit k vystužení sádrokarton.

Pouhou renovací umakartového jádra lze ušetřit nemalé finanční prostředky, což je krom rychlejší realizace a menší hlučnosti jediné plus. Negativa jsou zřejmá z důvodu zachování nevzhledného exteriéru umakartového jádra, Strop uvnitř jádra a dveře zůstávají též původní, ztratíte i na uživatelském pohodlí a estetice. Zůstane vám nezdravé bydlení v podobě možné plísně, různých roztočů a nezřídka i drobných lezoucích živočichů různého původu. Pokud to není opravdu nutné je daleko vhodnější podstoupit klasickou zděnou přestavbu bytového jádra i za cenu vyšších finančních nákládů.
Zaslat nezávaznou poptávku na Jihobklad.cz>>Sitemap Rekonstrukce bytu Jihlava a Jindřichův Hradec - koupelny, kuchyně, bytová jádra © 2010 Jihobklad.cz | design & code by delta.7