e-mail: jihobklad@email.cz
zákaznický servis: Libor Straka
mobil: +420 602 939 476
formulář: rychlý kontakt
Rekonstrukce bytu, koupelen, bytových jader - stavební firma Jihobklad.cz

REKONSTRUKCE BYTU, DOMU, CHATY

Kompletní rekonstrukce bytu, rodinného domu, chaty a panelového bytu na klíč Jindřichův Hradec, Jihlava

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce interiéru bytu začíná vybouráním všeho nepotřebného, nezřídka dojde i na cihlové příčky nebo řezání betonového panelu. Pokud je požadováno nové rozčlenění bytu poslouží nejlépe lehké tvárnice z poro-betonu, stavba příček nebo zděné jádro v paneláku je tak otázkou několika hodin.

Stará hliníková elektro-instalace v celém bytě je nahrazena novou včetně rozvodné skříně s jističi odpovídající dnešním ČSN normám, v panelákovém bytu je realizace náročnější o sekání instalačních spár do panelů. Nové instalatérské rozvody plynu, vody, odpadů a v některých případech i topení zajistí dlouhodobě bezpečnější a pohodlnější bydlení. Následný postup rekonstrukce koupelny a WC toalety je podrobněji popsán na dalších stránkách webu, stejně tak jako rekonstrukce kuchyně.

Okna jsou dnes už ve většině bytů v ČR vyměněna, pokud tomu tak není tuto práci svěřujeme přímo výrobci oken který zajišťuje i jejich montáž. Vstup do bytu může být vylepšen o bezpečnostní ocelovou zárubeň a dveře s vícebodovým zamykáním, ostatní dveře v interiéru jsou řešeny nejčastěji dřevěnými obložkami. Kovová stavební pouzdra JAP pro posuvné dveře vás můžou zbavit problému s nedostatkem prostoru pro klasické dveře s pantem.

Okení špalety bývají velkou slabinou u vyměněných oken zejména v paneláku, některé firmy je neřeší vůbec, jiné s minimem estetiky alespoň olištují prostor mezi oknem a špaletou v ojedinělých případech se pokusí i o jakou si formu přeštukování nejbolavějších míst za pomoci špachtle a štětce. Správné řešení není složité, stačí dorovnat špalety kolem okna polystyrenem, přearmovat perlinkou, olištovat podomítkovými rohy z hliníku a vše přeštukovat.

Povrchová úprava stěn a stropů přeštukováním dodá celému bytu nádech novostavby, samozřejmě je nutné předtím odstranit původní malby a vše důkladně napenetrovat. Oprava různých prasklin, spáry po nové elektro-instalaci a oprava nerovností či přebrušování je též součástí přípravy podkladu pro aplikaci nové štukové omítky. Povrch stěn bytu lze vylepšit i dekorační omítkou pro interiér různého zrna a struktury.

Malování bytu není nutné zvlášťě představovat, každý z nás už jej určitě nejednou zažil, tuto práci je lépe svěřit odborníkům, postarají se i o radiátory nebo kovové zárubně. I když se říká "vzít to pěkně od podlahy" jsou to krom obložek dveří právě podlahové krytiny které zakončují rekonstrukci bytu, více se o nich dozvíte v sekci podlahářské práce.

Poslední kompletační práce, montáž kuchyňské linky a zařizování bytu připomíná rekonstrukci už jen vzdáleně, všude je relativně čisto a spokojený zákazník začíná nabývat dojmu že všechno zlé jednou skončí a všechno špatné je přeci jen pro něco dobré ...

.

Cena rekonstrukce bytu v paneláku

Z čeho se cena rekonstrukce bytu skládá může napovědět modelová tabulka rekonstrukce průměrného bytu 3+1 v paneláku tak jak probíhá v naší režii. Ceny jsou orientační, ne však nereálné. Záleží pouze na vaší volbě materiálu a rozsahu požadovaných prací pro obojí vám dodáme dobrou nabídku.


položka poznámka jednotka cena
Doprava řemeslníků na stavbu neúčtujeme komplet 0 Kč
Přesun stavebních hmot a manipulace dle dispozic 1 ks 2500 Kč
Odvoz a ekologická likvidace suti na skládce dle ceníku skládky komplet 3500 Kč
Demontáž umakartového jádra, kuchyňské linky, podlahových krytin a dalšího vybavení komplet 1 ks 3000 Kč
Nové vybavené bytové jádro bez elektroinstalace a vodoinstalace komplet vč. materiálu 1 ks 85000 Kč
Elektro-instalace celého bytu komplet vč. materiálu 1 ks 45000 Kč
Vodoinstalace, plyn a kompletační práce komplet vč. materiálu 1 ks 17000 Kč
Přeštukování celého bytu s dorovnáním a opravou okenních špalet komplet vč. materiálu 1 ks 35000 Kč
Malování bytu komplet vč. materiálu 250 m/2 14000 Kč
Pokládka podlahových krytin s nivelací (linoleum, plovoucí podlaha) komplet vč. materiálu 70 m/2 35000 Kč
Kuchyně na míru včetně spotřebičů komplet vč. materiálu 1 ks 65000 Kč
Bezpečnostní dveře a zárubeň do vstupu komplet vč. materiálu 1 ks 20000 Kč
Dveře a obložkové zárubně včetně montáže komplet vč. materiálu 6 ks 40000 Kč
365000 KčZaslat nezávaznou poptávku na Jihobklad.cz>>Sitemap Rekonstrukce bytu Jihlava a Jindřichův Hradec - koupelny, kuchyně, bytová jádra © 2010 Jihobklad.cz | design & code by delta.7